Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labutí jezero, nevhodné boty a jízda na kole. Normální pátek ze života blicího pytlíku.

21. 6. 2008
To se takhle náš milovaný profesor Štor, ano, ten, co srká při svých nejapných poznámkách, že půjdem do Státní opery na Labutí jezírko. Večer jsem si chtěla připravit věci, ale místo toho jsem sebou šlehla na postel a téměř okamžitě usnula.
Ráno jsem se sama od sebe (!!!!!!!) probudila v šest hodin, posnídala jahody se smetanou, koukla se na Futuramu, přemýšlela, proč se mi zdálo o kostkách ledu a pak taky o tom, co si vzít do té opery na sebe. Skončila jsem u bílé sukně, triku, ve kterém je vám vidět komplet celá podrpsenka a břicho a přes to takovej rádoby korzet (ať žijou sekáče!) a k tomu....
Měla jsem dvě možnosti. Buď si vezmu decentní boty na podpatku, které však mají tu nevýhodu, že decentnost je jejich jediný klad. Zato se v nich prakticky nedá chodit, natož běžet na autobus (můj každoranní nedobrovolný sport) a navíc mi připomínají kruté časy, když jsem chodilado tanečních. Druhou možností byly plátěné boty hrající všemi barvami (na fotce tolik nevyniknou), které mají všechno, pohodlnost, barvy, ornamenty, hvězdičky, vyšisovaný tkaničky, jen né tu decentnost. Obrazek
Mohlo mi být jasné, že tenhle řeším jako jediná, protože ostatní holky budou mít ty posrané baleríny (když jsou tak strašně iiiiiiiiiiin). Tak jsem si ty proklaté decentní boty hodila do tašky s kapelou Boney M. a chvátala na bus. Vyšla jsem brzo, jenže milý autobus přijel asi o pět minut dřív (což byl dost podstatný čas) a já do něj vlítla jak naprostej blb. Na sedačkách seděly staré babky v padesáti svetrech a tvářily se na mě, které bylo vedra k padnutí, jako na blázna.
Celej autobus se nehnul a zíral na mě, jak udejchaná vysvětluju autobusákovi, že chci studentskou na Hradčanskou (jak libozvučné!), nemůžu najít peněženku, natož průkazku, mám na sobě šílený outfit ze sekáče, ještě šílenější barevné boty, z tašky mi kouká černý podpatek, vlasy mi ještě stále zdobí zelená barva, na očích nesčetně odstínů duhy a .....no, výčet snad už můžu dokončit.
Jen tak mimochodem, balet byl okouzlující, jen se to trochu táhlo a občas jsem se musela smát spícímu Šimonovi, scénám s Voldemortem a tomu pánovi, co v orchestru hrál na činely hrozně vtipným způsobem (jako brundibár).


Večer toho dne jsem jela na kole směrem na Srby.
Někdy si připadám trochu trapně, jak si to tak nenamalovaná kvačím na drncajícím kole s divnejma botama a půlkou rohlíku nebo krajícem chleba pro kachny v kapse. Už jsem byla u svého místa, kdež kolem mě jeli dva kluci ve věku asi devíti let a křičeli na sebe něco ve stylu
"Ty čůráku, zrychli, ty debile!! Hlavně, že máš čas na hiphop!"
(ten druhý totiž měl puštěnou z mobilu nějakou příšernou odrhovačku. Sice nejsem nějakej znalec hiphopu, nemám ho ráda (možná až na Skyline, ale ani ti nejsou moc h.h.), ale tohle byla fakt leda nějaká parodie). Ten ve předu na něj zařval:
"No vidíš, teď se mi kvůli tobě rozbila přehazovačka! S tim točim a nic to nedělá!"

V tu chvíli jsem měla hroznou radost, že má problém, který umím vyřešit, ale já jim s tím nepomůžu. Veděla jsem, že se tam musí hodit do kolejničky takovej drát, ale proč bych to takovejm jelitům jako oni měla říkat? Nesnáším tyhle typy, vlastně nějak tak děti obecně. Rozlil se mnou nádhernej pocit.

Tak se mějte futuristicky, hare Labutí jezero, hare vesmír, hare baletky a ty jejich sukně, hare UK a UU, hare činely, hare všechno a hare nic. Prostě čau.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ngboirgrgijpdjpojpgj

(já-já-mýval, 29. 6. 2008 20:34)

já jsem zase moc líná na to, abych zašívala oblečení nití stejné barvi, to je pro mě nadlidskej výkon :D malování mi jakš takš jde, baví mě to....ale zase nedokážu nic zazpívat....

ddddddddd

(dee dee (néé, to jsem já, danka :D ), 29. 6. 2008 18:50)

a víš čím jsem to stříhala? nůžtičkami na nehty, bo ty velký byly tupý :D to mě šití nevadí, jenom když jsem si dělala záplatu mezi nohama, tak to byl menší problém, protože jsem tam neprotáhla drukou ruku :D mě zase nejde malování a nechci si ani nic na to kupovat :)

febfiohfiheoifhoifhe

(fnrwoifnernennprenpg, 29. 6. 2008 13:46)

S ustřiháváním kalhot jsem taky začínala:D ale jsem neskutečně líná něco šít nebo přišívat, takže moje pokusy končí vztekem..

žlept

(dee dee (néé, to jsem já, danka :D ), 29. 6. 2008 12:50)

jo, já jsem si zrovna začala šít džínový šortky :D teda jenom jsem ustříhla kalhoty a něco na to našiju. ale ty boty jsou fakt pěkný. no nevím, jestli by mě DIY drželo tak dlouho :))

helé

(freakrobot, 28. 6. 2008 23:05)

Jó, boty jsou vlastní výroba :D Abys věděla, já se nudím docela často... na blog se kouknu doma, neboj :) ale myslím že už jsem tam někdá byla....

nadpis je prilis kratky

(dee dee (néé, to jsem já, danka :D ), 28. 6. 2008 16:28)

taky pořád běhám na bus. a že se člověk hezky proběhne.
hezký botky. home made, "móda z druhé ruky" nebo nějaký super obchod?
(tyjo, musím si tě dát do záložek! dyžtak danak05.blog.cz, až se budeš nudit, což nepředpokládám)